اسفنج مبلمان

اسفنج مبلمان چیست و موارد استفاده آن کجا میباشد ؟؟

همان ابرهای کرم رنگ است که می‌شناسیم. طول عمر اسفنج از ضخامت آن مشخص می‌شود. هرچه ضخامت آن بیشتر باشد، اسفنج عمر بیشتری دارد. درحال حاضر بهترین نوع اسفنج برای تولید مبل، اسفنج های ۳۰ کیلویی هستند.

اکثر ما اسفنج را با نام ابر می‌شناسیم. این عنصر، با ضخامت‌های متفاوت برای بسیاری از قسمت‌های مبل، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در دسته و پشتی مبل، از اسفنج نازک استفاده می‌شود. در کف مبل نیز، از اسفنج‌هایی معروف به اسفنج ۳۰ کیلویی یا یورتان استفاده می‌شود. ۳۰ کیلویی در واقع چگالی اسفنج است. هر مقدار که چگالی اسفنج بالاتر باشد، طول عمر آن نیز، بیشتر است. در حال حاضر، یورتان، اسفنجی معتبر است که در کف مبل استفاده می‌شود.

مواد تشکیل دهنده ابر و اسفنج چیست؟

به طور کلی، ابر یا همان اسفنج، از سه مادۀ اصلی تشکیل شده است:

۱- پلی‌یول (POLYOL)
2- ایزوسیانات (TDI)
3- آب

عنصر آب، عامل انبساط و افزایش حجم ابر (اسفنج) می‌شود. در طول پروسۀ تولید، مواد اولیه، دچار تغییر می‌شوند. پس از این فرآیند، ترکیب بدست آمده، به دمایی بین ۲۰ تا ۲۵ درجۀ سلسیوس (مناسب‌ترین دما برای اسفنج) منتقل شده و عناصر آلوده مانند CFC و کلرید متلین، از آن استخراج می‌شوند.

بسیاری از افراد، هنگام خرید مبلمان، با اصطلاحاتی مانند فوم‌ گرم، سرد و اسفنج مواجه می‌شوند که معنای آن‌ها را نمی‌دانند. اما اگر کمی در این رابطه اطلاعات کسب کنید، می‌توانید تفاوت فوم‌ها و اسفنج را به خوبی متوجه شده و بهترین انتخاب را انجام دهید.
فوم‌ با ترکیب مواد شیمیایی خاص در کوره ساخته می‌شود و دارای انواع مختلفی است. این تنوع باعث می‌شود تا فوم‌هایی با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود باشند. اما اسفنج، ابری معمولی است که در ضخامت‌های مختلف، تولید می‌شود.

مشخصات اسفنج مبلمان تولیدی شرکت بسپار فوم غرب
ردیف نوع اسفنج رنگ محصول
1 اسفنج 15 کیلویی معمولی سبز
2 اسفنج 15 کیلویی ویژه لیمویی کم رنگ
3 اسفنج 17 کیلویی معمولی آبی
4 اسفنج 17 کیلویی ویژه بنفش
5 اسفنج 20 کیلویی معمولی گلبهی
6 اسفنج 20 کیلویی ویژه لیمویی کم رنگ
7 اسفنج 25 کیلویی معمولی لیمویی پر رنگ
8 اسفنج مبلمان 28 کیلویی معمولی نوک مدادی
9 اسفنج 28 کیلویی ویژه زغالی پر رنگ
10 اسفنج  30 کیلویی معمولی سفید
11 اسفنج 30 کیلویی سوپر لیمویی
12 اسفنج 32 کیلویی سوپر صورتی

اسفنج

لطفا برای ثبت و سفارش کالا با شماره 

021-66211994 

تماس حاصل فرمایید

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟